Úvodní stránka » Září 2019

Září 2019

Adaptační program

Adaptace probíhá u každého dítěte, nového i stávajícího (nová třída, prostředí, noví kamarádi, nové paní učitelky) a trvá jinak dlouho.

  • Postupným zvykáním si lépe zvyknou na školku, nebude to pro ně takový šok (především pro děti, které MŠ nenavštěvovaly) - domluva s paní učitelkou, která je s dítětem po celé dopoledne, jak to zvládá.

  • Mohou si donést oblíbenou hračku z domova, aby zvykání pro ně bylo příjemnější - po skončení adaptace, prosíme, nechat hračky doma - rozbijí se, ztratí - máme zde spousty jiných hraček.

  • Spolupráce s paní učitelkami - pomoci nám u dětí navyknout si na rituály, pravidla, které v MŠ máme - opakovat si je doma, pokusit se je třeba také dodržovat; pokud máte i vy nějaký rituál (např. při loučení - mávání z okna), sdělte nám ho, budeme ho s Vámi rádi dodržovat (pokud to bude možné).

  • Loučení jen krátce, především u plačtivých dětí - nebojte se, jakmile odejdete, děti přestanou plakat a jdou za ostatními dětmi, popř. si je vezmeme na chvilku k sobě, abychom je uklidnili.

  • Pravidelná docházka do MŠ!


  • Prosíme rodiče, aby dali svým dětem do pytlíků či batůžků na značku v šatně dostatek náhradního oblečení včetně spodního prádla. Dále pak také pohodlné oblečení a obuv na pobyt venku, ve kterém si děti venku mohou hrát a sportovat a nebude vadit, že se ušpiní - VŠE PODEPSANÉ!

  • Modré pytlíky s motýlky na značkách jsou připravené na oblečení a obuv na tělocvik (tričko, kraťasy či tepláky/legíny, boty se světlou podrážkou/cvičky).

  • Při vyzvedávání dětí po obědě, prosíme, vyčkejte v šatně příchodu paní učitelky, aby nedošlo k narušení ostatních dětí při obědě.

                                                                                                                                                    Děkujeme =o)

Připomínky

Milí rodiče, v pondělí 11.11. budeme mít s dětmi na třídě akci Den ovocného salátu. Prosím přineste v tento den 2 kusy různého ovoce. Děkujeme, Janča a Zuzka :)

Příští týden (tj. 31.10.) plavání nebude z důvodu omezení provozu MŠ. Další plavání bude 6.11., 13.11. a 20.11. Připomínáme, že je nutnost holčičkám zabalit koupací čepici. Děkujeme :) 

Vážení rodiče, vybíráme 90 kč na pastelky pro předškoláky (po ukončení docházky si je děti odnesou domů). Dále vybíráme 70 Kč na desky na výtvarné práce pro všechny děti. Děkujeme, Jana a Zuzka.

Poděkování

Vážení rodiče, rády bychom Vám poděkovaly za hojnou účast na odpoledním podzimním tvoření s dětmi :). Ve třídě vládla skvělá atmosféra a s dětmi jste vykouzlili krásná díla, která si budete moci prohlédnout na výstavě v šatně. Doufáme, že jste si odpoledne také užili a ještě jednou děkujeme.

 Janča a Zuzka :)